Darbutojų skaičiaus sezoniškumas – kur darbuotojų skaičius svyruoja daugiausiai, o kur mažiausiai?

Picture of Scoris

Scoris

Lietuvos verslo ekspertai

Analizavau darbuotojų skaičiaus svyravimus. Norėjau pažiūrėti ar yra kokių reikšmingų skirtumų tarp įmonių, kurios šiuo metu augina darbuotojus ir tarp tų, kurios juos mažina. Didelių skirtumų neradau, bet radau, kad egzistuoja didelis darbuotojų skaičiaus sezoniškumas.

Didesnė dalis įmonių darbuotojus samdo Kovo-Liepos mėnesiais, kai tuo tarpu didesnė dalis juos mažina likusiais mėnesiais. Žiūrint į visą rinką, tas skirtumas gan subtilus, kalba apie keletą procentų įmonių į vieną ar į kitą pusę, bet yra sektorių, kur tas svyravimas siekia +-30%.

Štai sektoriais pagal variaciją (standartinį nuokrypį):

Nenustebino, kad apgyvendinimo ir maitinimo sektorius yra TOP’e. Nebūčiau pats pasakęs, kad Kasybos sektorius bus TOP1, bet apmąsčius nestebina. Labiausiai nustebino, kad Viešasis sektorius yra TOP 3 pagal svyravimus ir nustebino, kad Nekilnojamo turto sektorius turi mažiausią svyravimų amplitudę.

Sektoriai turintys didžiausius darbuotojų skaičiaus sezoninius svyravimus

Sektoriai turintys mažiausius darbuotojų skaičiaus sezoninius svyravimus

Akylesni skaitytojai pastebės, kad grafikuose nėra 2020m. kovo – gegužės mėnesių. Juos išmečiau, kad vizualizacijos būtų „gražesnės”, nes tas mėnesiais vyko kažkas „tokio”. Jei žinot, kas čia vyko – pakomentuokit.

Kiti mūsų pranešimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *