Mažėjantys verslai

Scoris

Scoris

Lietuvos verslo ekspertai

Labai įdomu analizuoti augančias įmones, bet dar įdomiau pažiūrėti į tas, kurios (galbūt) negyvena pačių geriausių laikų. Jūsų dėmesiui Mažėjantys verslai.

Disclaimer:

Sakau „galbūt”, nes be „inside” informacijos, vien iš viešų duomenų sunku daryti išvadas apie tai kas vyksta iš tikrųjų. Galbūt viskas su įmonėm tvarkoje, tiesiog vyksta restruktūrizacija ir pajamos/darbuotojai perkeliami ant kitų įmonių, arba gal būt įmonė išsigrynina savo veiklą, o gal pajamos priklauso nuo krentančių žaliavų kainų – priežasčių gali būt daug ir objektyvių. Mūsų užduotis tik atkreipti dėmesį, jūsų darbas kelti klausimus ir diskutuoti.

Štai keletas didesnių įmonių, kurių pajamos ir darbuotojų skaičius mažėja. Sąrašas rinktinis, tai nėra didžiausios nei mažiausios įmonės, tiesiog pasirodė mums įdomios.

Audimas

https://scoris.lt/be/imone/133547024

AB Audimas pajamos kiekvienais metais po truputį mažėja (~10% kasmet). Darbuotojų skaičius mažėja taip pat, kas signalizuotų traukimąsi. Bet! Darbuotojų skaičius 2022m. sumažėjo nuo ~300 iki 13 – signalizuotų apie kažkokią restruktūrizaciją. Dar, pažiūrėkit į 2021m. pelną (14 mln. EUR lyginant su 1-2 mln. ankstesniais metais), kažką pardavė?

Huawei Technologies (Vilnius)

https://scoris.lt/be/imone/302466067

Huawey viena tų įmonių, dažnai patenkanti tarp didžiausią darbo užmokestį mokančių įmonių, ir man dažnai tenka pakrapštyti pakaušį – ką jie veikia? 2018m. pajamos 82 mln. EUR! Turbūt ne telefonus pardavinėja… Vid. DU >6000 EUR. Spėju, komercinio ryšio įrangą pardavinėja ir prižiūri, bet įdomu, kad tokios apimtys, kai pvz. JAV laiko įmonę grėsminga nacionaliniam saugumui… Bet dabar žiūrint į pajamas, neatrodo, kad gyvena geriausius laikus.

Axis Industries ir Axis tech

https://scoris.lt/be/imone/165707056 ir https://scoris.lt/be/imone/135110361

Axis Industries, ir Axis Tech, kadaise su Zuoku sietos, Icor (Rubicon) grupės dalis. Gali va taip va nuo 70+ iki 2 mln. EUR metinės apyvartos.

Dalis šių verslų tikėtina buvo perkelta į 2017 įregistruotą Axioma servisas, UAB.

TOP SPORT

https://scoris.lt/be/imone/235787510

Pamačius TOP SPORT. Čia man du „WTF” momentai: Pirmas, Jų pajamos buvo virš 400 mln. EUR? Lažybų kontora tokio dydžio?! Wow… Antras, kas įvyko 2021? Darbuotojai kažkiek mažėja, kas gal ir rodytų traukimąsi, bet per metus pajamų kritimas nuo 360 iki 60 labiau rodytų, kad tos pajamos buvo kažkur „iškeltos”. Gal kas nors ką nors žinot?

Vilniaus viešasis transportas

https://scoris.lt/be/imone/302683277

Daug neprikomentuosiu, bet VVT neatrodo, kad gyventų geriausius laikus.

Kiti mūsų pranešimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *