Nuo šiol Scoris veiks daug greičiau

Atlikome didelį Scoris technologinės platformos atnaujinimą, todėl Scoris sistema nuo šiol bent 2x greitesnė

2024-06-07

Nuo šiol Scoris veiks daug greičiau (didinasi)

Ilgai dirbome ties Scoris technologinės platformos atnaujinimu. Pagaliau paleidom!
Paradoksas - nors čia vienas didžiausių Scoris platformos atnaujinimų, bet naudotojai beveik nepajus skirtumo, nes didžioji dalis pakeitimų "under the hood". Taigi kas naujo:
  1. Naudotojams matomi pakeitimai - naujas titulinis puslapis, naujas header'is ir footer'is. Tik tiek. Sakiau, kad mažai pastebimų pakeitimų...
  2. Pastabesni naudotojai turėtų pajausti greitį. Viskas dabar veikia bent 2x kartus greičiau. O kai kurie komponentai, pvz. paieška, veikia net 20x greičiau. Lyginant su konkurentais, dabar esame greičiausi!
  3. Atkreipkit dėmesį, kad apsilankius svetainėje nerodomas slapukų sutikimo pranešimas. Čia ne klaida - pertvarkėm svetainės analitiką taip, kad nerinktume jokių privačių duomenų ir nenaudotume slapukų. Taigi esame viena iš nedaugelio svetainių, kuri nesaugo slapukų, nerenka privačių duomenų ir nereikia rodyti slapukų sutikimo pranešimo. Daugiau svetainių galėtų pasekti mūsų pavyzdžiu. Tai lėmė, kad turėjom visiškai atsisakyti Google paslaugų, nes jie labai agresyvūs duomenų rinkimo klausimu... 
  4. Didžiausias pakeitimas - Scoris dabar viena technologinė platforma. Startuojant priėmiau sprendimą daryti dvi platformas: Wordpress ir Symfony, tas pradžioje leido greičiau startuoti, bet ilgainiui pradėjo darytis vis didesnis galvos skausmas. Dėl to ir nuorodų struktūra buvo keista "scoris.lt/be/imone" vietoj "scoris.lt/imone", tas "be" buvo technologijų skirtukas. Dabar išgyvendinom "Wordpress" dalį ir liko tik Symfony framerwork'as. Reikėjo nemažai perdaryti - tinklaraštis, kontaktų forma, statiniai puslapiai etc. Dabar turim daug didesnį lankstumą ir viskas valdoma GIT pagalba.