Sektorių tendencijos

Kaip kito darbuotojų skaičius ir vidutinis darbo užmokestis?

2024-04-04

Sektorių tendencijos (didinasi)

IT sektorius
Tendencija dar tokia gan subtili ir taip ryškiai nešviečia, kaip vakar pristatytas Transporto sektorius, bet gan aiškiai matyti stiprus "suplokštėjimas" nuo 2023m. vasario. Ir tas matyti ne vien darbuotojų skaičiuje, bet ir atlyginimuose (lai neapgauna jūsų tie Gruodžio ir Kovo bonusų strygtelėjimai). Nors 2023 vs 2022 dar vidutiniškai dar rodo nemažą augimą, bet manau 2024 vs 2023 turėsim daug mažesnius skaičius. Prisisotino rinka? Ar pasidarė per brangi?

Transporto sektorius
Grafikas iš pirmo žvilgsnio daug nepasako - viskas kyla ir tiek. Bet atidžiau pažiūrėjus 2023m. Liepos mėnesį įvyko lūžis - darbuotojų skaičius po ilgos pertraukos pradėjo mažėti. Kol kas sumažėjimas nėra labai didelis (~2%), bet po tokio ilgos atkarpos aukštyn manau jis yra reikšmingas. O kadangi transporto sektoriaus ekonominė būklė yra tarp 'leading' ekonomikos indikatorių, tai gali būti netgi labai reikšminga. Taip pat pastebiu, kad tarp TOP įmonių pagal darbuotojų sumažėjimą kas mėnesį dominuoja transportas.
Statybos sektorius
Grafikas atrodo dramatiškiau nei yra iš tikrųjų. Kaip matom yra nemažas sezoniškumas; Sausį pasiekiamas sezono dugnas, tai jei lygintume 2024m. Sausį su 2023m., matome 4% dugno "pagilėjimą".
Baldų gamyba
Darbuotojų skaičius sumažėjo ~15%! Kas įdomu, kad mažėjimas labiau ateina iš mažesnių rinkos įmonių, yra nemažai įmonių kai nuo kelių šimtų darbuotojų krentama iki tik iki keletos. Tuo tarpu didžiausios sektoriaus įmonės neatrodo taip blogai, o didžiausia įmonė Narbutas - netgi nemažai paaugo. Taigi vyksta rinkos konsolidacija?
Medicina
Iki šiol visi sektoriai buvo su labiau neigiamu poskoniu: arba mažėja arba lėtėja. Bet ne viskas taip blogai. Yra sektorių, kurie atrodo labai gražiai. Štai vienas pvz. Medicina ir odontologija - gražu žiūrėti. Nėra kažkokio "uber" augimo, bet stabilūs +5% per metus. Manau kaip visam sektoriui, gan nemažas skaičius.