logo

Didžiausios Lietuvos vaistinės

Scoris

Scoris

Lietuvos verslo ekspertai

Didžiausios Lietuvos vaistinės yra: Eurovaistinė, Camelia vaistinė, Gintarinė vaistinė, Norfa vaistinė, Benu vaistinė.

Lietuvoje veikia daugybė vaistinių, tačiau šiame straipsnyje gilinsimės į penkias didžiausias – Euro Vaistinę, Cameliją, Gintarinę, Norfą ir Benu. Analizė grindžiama 2022 m. pateiktais finansiniais duomenimis ir Scoris reitingu, kuris atspindi vaistinių veiklos efektyvumą ir klientų patirtį.

Plačiau apie kiekvieną vaistinę:

Pajamos ir Rinkos Dalis

Euro Vaistinė, su 313 mln. € pajamų, yra rinkos lyderė, turinti 29% rinkos dalies. Kitos vaistinės stebina mažesnėmis, bet vis tiek įspūdingomis pajamomis: Camelia – 224 mln. €, Gintarinė – 198 mln. €, Benu – 91 mln. € ir Norfa – 81 mln. €. Tačiau verta pažymėti, kad nors Euro Vaistinė turi didžiausias pajamas, jos rinkos dalis yra mažiausia tarp keturių didžiausių vaistinių.

Darbuotojai ir Atlyginimai

Šiame kontekste Camelia išsiskiria aukščiausiu vidutiniu darbo užmokesčiu – 2394 €, nors Euro Vaistinė turi daugiausiai darbuotojų (1478). Norfa, nors ir turi mažiausiai darbuotojų (512), siūlo konkurencingą vidutinį atlyginimą – 1971 €.

Pelnas ir Pelno Marža

Pelno marža rodo, kiek pelno gali generuoti vienas pardavimo euro. Šiuo atžvilgiu Norfa vaistinė su 11.5% pelno marža pranoksta kitas vaistines, o Euro Vaistinė su 0.7% pelno marža yra paskutinėje vietoje.

Vaistinių skaičius ir Darbuotojų Skaičius per Vaistinę

Euro vaistinė ir Camelia turi didžiausią vaistinių skaičių, atitinkamai 273 ir 294, tačiau vidutinis darbuotojų skaičius per vaistinę yra mažesnis (5.4 ir 4.4) palyginti su Benu vaistinė (4.9).

Scoris Reitingas

Nors Euro Vaistinė yra rinkos lyderė pagal pajamas, Scoris reitingas yra tik 6. Tuo tarpu Gintarinė ir Camelia pasiekė aukščiausią Scoris reitingą – 8, nors jų pajamos yra mažesnės nei Euro Vaistinės.

Išvada

Nors Euro Vaistinė yra didžiausia pagal pajamas ir rinkos dalį, kitos vaistinės taip pat turi savo stiprybių. Camelia išsiskiria aukštu darbo užmokesčiu, Norfa – aukšta pelno marža, o Gintarinė ir Camelia – aukštu Scoris reitingu. Visos šios vaistinės yra svarbūs rinkos veikėjai ir kiekviena turi savo unikalų privalumų rinkinį.

Kiti mūsų pranešimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *